25 жовтня – Міжнародний день художника

«Кожна дитина — художник, труднощі в тому, щоб залишитися художником, вийшовши з дитячого віку»

                                                                                              Пабло Пікассо

   Це свято відзначають в день народження Пабло Пікассо, якого майстри та знавці живопису вважають видатним художником 20 століття.

   Творчість зберігає в людині можливість радіти світу і любити його. Тому це свято — для всіх любителів прекрасного.

  У бібліотеці проходить навчання  малюванню дітей від 6-ти років у ТВОРЧІЙ ШКОЛІ ЮНИХ ХУДОЖНИКІВ, викладачем в якій є талановита художниця, майстриня, авторка колекції ляльок  Олена Маркитан.

ВІТАЄМО ОЛЕНУ МИКОЛАЇВНУ МАРКИТАН З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ ХУДОЖНИКА!

  Професії художника тисячі років. Ще древні люди створювали картини наскального живопису. У Стародавньому Єгипті художники користувалися великою повагою. Вважалося, що написані зображення володіють магічним ефектом.У середньовіччі головними напрямками мистецтва були іконопис, фрески і мозаїка.

Під час епохи Відродження розвинувся портретний жанр, який не втрачає актуальності і сьогодні.

      БІБЛІОТЕКА ВІТАЄ ВСІХ МАЙСТРІВ ХУДОЖНЬОЇ СПРАВИ ТА УЧНІВ З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ ХУДОЖНИКА! БАЖАЄМО УСПІХІВ ТА НАТХНЕННЯ У РОБОТІ!

    ЗАПРОШУЄМО ДО НАВЧАННЯ У ТВОРЧУ ШКОЛУ ЮНИХ ХУДОЖНИКІВ, ДІТЕЙ З 6-ТИ РОКІВ ТА ДОРОСЛИХ (ПР. КОРАБЕЛІВ,12) ДОВІДКИ ЗА ТЕЛЕФОНОМ: 0965010655,  0968187926.

Презентація книги Валерія Коби «Борщ з бичками»

«Ми ніколи не зможемо дізнатися про наше минуле всієї правди: у кожного вона своя». Проте, нам ніхто не заборонить її шукати, зберігаючи для нащадків найцінніше, що є у кожного народу,– його історичну пам’ять».

                                                                                                 Валерій Коба

   Всі, кому не байдужа історія Корабельного району, колишнього Жовтневого, Богоявленська, Вітовки, зібрались 23 жовтня у бібліотеці на авторській презентації книги ВАЛЕРІЯ КОБИ «БОРЩ З БИЧКАМИ. Це місцеві жителі,  краєзнавці, краєлюби, бібліотекарі, художники, фотографи, видавці, редактори газет, активні діячі, читачі бібліотеки, ті, хто причетний до створення  книги: Ірина Гудим , Ольга Ясько , Анатолій Крутіков , Ковальський Юрій , Лілія Полковниченко.

   Сталася подія, яка багатьом залишиться в пам’яті, адже жителі Корабельного району отримали цю книгу, як історичну цінність, яка залишиться майбутньому поколінню.

  Довга розповідь Валерія Борисовича, довжиною у 812 сторінок всієї книги, зворушливо сконцентрувала всю увагу присутніх. Це було неймовірно цікаво!

  На початку заходу слово мала видавчиня книги Ірина Олександрівна Гудим її розповідь: про величезну працю автора та роботу у виданні книги.

   До автора та до всіх присутніх звернувся художник-ілюстратор книги Анатолій Крутіков, який зробив шедевральні ілюстрації до кожного розділу: краєвиди храмів, вулиць, будівель Корабельного району.

  Цікаві обговорення, дискусії, запитання, ніхто не залишився без відповіді та уваги автора.

  Приємно те, що отримали книгу від Валерія Коби у подарунок, всі, хто долучився до її створення.

   Ми маємо змогу тримати в руках величезну, фундаментальну працю, історичне надбання, яке залишається нашим нащадкам. Тепер вони будуть знати, скільки назв, і які мали наші вулиці, на честь кого вони названі, їм залишаються спогади старожилів, відомості про богоявленців — героїв Першої Світової війни, архівні плани, мапи різних часів, історія Богоявленського джерела в легендах, спогадах, документах, фотографіях, докази існування поселень на території сучасного Корабельного району, архівні документи, фотографії минулого та сучасного району та багато іншого.

  Сьогодні за чашкою запашного чаю у теплій атмосфері зацікавленості всі об’єднались у одне велике коло поціновувачів історії рідного краю в улюбленій для всіх бібліотеці.

   Дякуємо всім, хто завітав на презентацію книги Валерія Коби з неабиякою назвою «Борщ з бичками», книга несе в собі таїнство і дух нашого рідного краю, ця назва стала візитною карткою для жителів району, а книга найціннішим подарунком для наших нащадків.

Вдячність за подаровану книгу

Мешканка Корабельного району та завідувачка нашої бібліотеки Лілія Полковниченко висловлює подяку автору за подаровану книгу: «Щиро дякую Валерію Борисовичу за цінний подарунок! Книга ВАЛЕРІЯ КОБИ з чудовою назвою «БОРЩ З БИЧКАМИ» з 812 сторінками тепер моя друга сімейна реліквія, а перша — «Богоявленському  роду немає переводу», книга Валерія Коби, яку він презентував у 2014 році у нашій бібліотеці».

Авторська презентація книги Віталія Рогожи «Сузір’я Аркасів-Богдановичів»

12 жовтня у бібліотеці відбулась авторська презентація книги Віталія Рогожи «Сузір’я Аркасів-Богдановичів»

Чи не найбільшою популярністю сучасних українських прозаїків користується жанр історичного роману.

     ВІТАЛІЙ ДМИТРОВИЧ РОГОЖА відомий,  як автор філософських та історіософських праць, поет та прозаїк, драматург, член Національної спілки письменників. Народився у 1947 році в селі Мурахівка Березнегуватського району Миколаївської області. Вірші почав писати ще у школі. У Миколаєві працював на заводі імені 61-го комунара. Закінчив Одеський інженерно-будівельний університет.

Віталій Дмитрович автор історичної трилогії «Запороги», яка складається з романів «Петро Сагайдачний», «Богдан Хмельницький», «Іван Мазепа». У 2015 році роман «Петро Сагайдачний» отримав премію Президента України «Українська книжка року». За третій роман нагороджений почесною відзнакою «Срібний клейнод» родини Мазеп.

    У 2019 опублікована перша книга «Не віддаймо Україну нікому» нової трилогії  «На зламі імперій». Зараз готується до друку друга книга «Голгофа українського народу». Письменник працює над третім романом «Воля або смерть». Також пише лірику і пісенні тексти, покладені на музику.

Пан Віталій розповів, що річ у тому, що у родині Аркасів перший Микола народився у день літнього Святого Миколая, тобто він сам собі приніс ім’я. А вже у нащадків з’явилася традиція називати у кожному поколінні одного з синів Миколою. Тож мета цієї праці розповісти про унікальне сузір’я в родині Аркасів-Богдановичів — видатних особистостей, які принесли славу своїй українській Вітчизні, не забуваючи і про свій грецький родовід.

   На презентацію завітала родина Богдановичів — одних із нащадків покоління цього славного роду, зараз жителів Корабельного району, яких запросила на зустріч Голова Краєзнавчого інформаційного центру «Край» ОЛЬГА ЯСЬКО. Про Богдановичів говорять письмові згадки ще наприкінці ХІХ століття.

  На презентації були присутні користувачі бібліотеки, активні читачі, громадські діячі, краєзнавці, дослідники, краєлюби, бібліотекарі шкільних бібліотек району.               

    Зустріч була цікавою та пізнавальною для всіх і пройшла у теплій атмосфері дискусійного характеру.

     Авторська презентація книги була організована бібліотекою за сприяння Голови «Вітовського українського товариства» ВІКТОРА МНИХА.

   Модераторкою заходу була завідувачка бібліотеки ЛІЛІЯ ПОЛКОВНИЧЕНКО.

БІБЛІОТЕКА ЩИРО ДЯКУЄ ВІТАЛІЮ ДМИТРОВИЧУ ЗА ПОДАРОВАНУ КНИГУ ТА ЦІКАВУ,  ЗМІСТОВНУ ПРЕЗЕНТАЦІЮ! БАЖАЄМО АВТОРУ ЗДОРОВ’Я ТА ЗДІЙСНЕННЯ МРІЙ У НАПИСАННІ ТА ВІДАННІ НОВИХ КНИГ!

Пізнавально-ігрова мандрівка «Хай живе козацька воля! Хай живе козацький дух!»

 13 жовтня у бібліотеці святкували з класною родиною 2″А» класу ЗЗСО 48 разом з батьками учнів та вчителькою Іриною Дмитрівною Воронько.

  Святковий захід — пізнавально-ігрова мандрівка «Хай живе козацька воля! Хай живе козацький дух!»

  Почесним гостем на заході був запрошений Голова ради козацьких отаманів Миколаївської області Альберт Борисович Панченко. Пан Альберт нагороджений Хрестом Святого Миколая за військові заслуги перед Миколаївщиною.

 Свято організувала, підготувала та провела завідувачка бібліотеки Лілія Полковниченко.

  Програма заходу побудована на цікавих обрядових дійствах, які допомагають  краще дізнатись про свято Покрови Пресвятої Богородиці, про життя козаків, про Запорізьку Січ та острів Хортицю, про український куліш — страву українських козаків, що готувалась в польових умовах.

  За добрими українськими звичаями  хрещений батько заходив до хати свого хрещеника, брав свячену вербову гілочку і тричі стьобав його по голівці, щоб наука легше йшла в голову, а мати готувала кашу на ознаку доброго навчання.

  Обряди, що відбувались на заході, надають сучасним дітям  уявлення  про минуле  життя українських родин на селі.

   А на свято Покрови, українські козаки готували справжній смачний, запашний козацький куліш зі шкварками та перцем.

     У холі бібліотеки для всіх користувачів представлена книжково-ілюстративна виставка-демонстрація «Від козаків до кіборгів», яка містить книги та публікації  періодичних видань про миколаївських захисників України, про українське козацтво, а також ілюстрації портретів українських гетьманів. Автор виставки провідна бібліотекарка Надія Олексіївна Раманаускєнє.

   БІБЛІОТЕКА ВІТАЄ ВСІХ ЗІ СВЯТОМ ПОКРОВИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ, З ДНЕМ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ ТА ДНЕМ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА.

Святкова програма «Козаки — борці за волю, за народ, щасливу долю»

В рамках тижня заходів, присвячених Святу Покрови, Дню захисника Вітчизни та Дню Українського козацтва у бібліотеці відбулась святкова програма «Козаки — борці за волю, за народ, щасливу долю».

На захід завітали користувачі бібліотеки, учні 1-го «В» класу Миколаївської загальноосвітньої школи 1 ім. Олега Ольжича  , їх батьки, вчителька Олена Олександрівна Шарабрина.

  Захід проходив спільно з Головою ради козацьких отаманів Миколаївської області, кошовим отаманом Альбертом Борисовичем Панченко.

   Модераторка заходу завідувачка бібліотеки Лілія Полковниченко.

   Щоб отримати звання справжніх читачів, першокласникам треба було довести, що вони навчилися читати. Школярі відгадували загадки, читали вголос, рухались і навіть танцювали.

   Козацькі ігри від Пана отамана, смачна козацька каша, Дерево знань для першачків першої школи! А на завершення фото на згадку про чудове свято, на якому маленькі користувачі отримали звання «читачів», «козачат» та «однокашників».

Гоп-гоп, гопачок,

Затанцює козачок!

Танець хвацький,

Дуже вправний,

І веселий, і забавний.

На дозвіллі і в поході.

Козаку стає в пригоді.

Та не тільки це танок,

А й військовий ще урок.

Це мистецтво звуть отак:

Славний бойовий гопак.

БІБЛІОТЕКА ВІТАЄ НОВУ ЧИТАЦЬКУ РОДИНУ ЗІ СВЯТАМИ!

БАЖАЄМО МИРУ ТА ЗЛАГОДИ, БЛАГОПОЛУЧЧЯ ТА ДОБРА!

Козацькі звитяги «Хай живе козацька воля! Хай живе козацький дух!»

«Козацтво – то світла сторінка у книзі,

Що наші діди написали шаблями.

Хоч кров’ю скропилась, полита сльозами,

Та світлом Христа засіяла над нами!»

   В рамках тижня святкування Покрови, Дня захисника Вітчизни та Дня Українського козацтва у бібліотеці пройшла низка заходів для користувачів бібліотеки — учнів загальноосвітніх шкіл Корабельного району, батьків та вчителів.

   11 жовтня до бібліотеки на  Козацькі звитяги «Хай живе козацька воля! Хай живе козацький дух!» завітали школярі, учні 3″А» класу Миколаївської загальноосвітньої школи 1 ім. Олега Ольжича  зі своєю вчителькою Ольгою Вікторівною Радул та батьками.

   Захід проходив спільно з Головою ради козацьких отаманів Миколаївської області Альбертом Борисовичем Панченко. Пан Альберт нагороджений Хрестом Святого Миколая за військові заслуги перед Миколаївщиною.

   Козацькі ігри, віртуальний та смачний козацький куліш, дійства, що відбувались цим часом у бібліотеці розповідали всім про епоху козацтва.

  Кошовий отаман, Голова  ради козацьких отаманів Альберт Панченко із задоволенням проводив козацькі ігри з учнями та їх батьками, розповідаючи про звичаї та традиції українських козаків.

«Єднаймося ж, браття, у дружну родину,

Щоб разом розправити Вольниці крила,

Щоб в злагоді жити і батьку, і сину,

Піднявши до Світла і щастя вітрила!»

   Модераторка заходу — завідувачка бібліотеки Лілія Полковниченко.

БІБЛІОТЕКА ДЯКУЄ ВСІМ, ХТО ЗАВІТАВ НА СВЯТО! ДЯКУЄ ОЛЬЗІ РАДУЛ ЗА СПІВПРАЦЮ!

ВІТАЄМО ВСІХ КОРИСТУВАЧІВ БІБЛІОТЕКИ ЗІ СВЯТАМИ, БАЖАЄМО УСПІХІВ ТА КОЗАЦЬКОГО ЗДОРОВ’Я!

Історична інформаційна подорож «Козацькій славі жити у віках»

  9 жовтня у бібліотеці відбулась історична інформаційна подорож «Козацькій славі жити у віках». Захід проходив для вихованців «Школи журналістики», в рамках роботи Міжрайонного ресурсного центру у бібліотеці, керівниця школи – Марія Борисівна Полупанова.

   На захід був запрошений історик, краєзнавець, дослідник Вітовщини, голова «Вітовського українського товариства» Віктор Павлович Мних, який цікаво та змістовно розповів юним журналістам про Козацтво Вітовщини та про першого українського флотоводця Сидора Білого.

   Історія Севастополя, як сучасної військово-морської бази, анексованої Російською Федерацією в 2014 році, розпочинається з Дніпровської флотилії. У 1783 році вона першою зайшла в Ахтіарську бухту. Командував флотилією український кошовий отаман Сидір Білий. Отже, військово-морські сили України, а також головна база Чорноморського флоту починались із Сидора Білого. На жаль, його ім’я довгий час було несправедливо забуте.

До розповіді про українське козацтво долучився знаний «котигорошко» Юрій Шевченко.

   На заході йшлося і про свято Покрови Пресвятої Богородиці, і про звичаї та традиції українського народу. Учні дізнались про український куліш і як його готували козаки у польових умовах, дізнались про Запорізьку Січ та острів Хортицю. Про це все розповідала завідувачка бібліотеки Лілія Полковниченко, яка була модератором заходу і запропонувала здійснити обряд благословіння учнів на добре навчання Хрещеного батька та Хрещеної матері.            Сьогодні почесне благословіння учні отримали від Віктора Мниха, який став для них Хрещеним батьком, мати приготувала смачну кашу, на ознаку доброго навчання за добрим українським звичаєм.

   Відродження українських звичаїв та обрядів допомагає нам краще дізнаватись про історію та традиції України та рідного краю.

  Про захід на сторінці бібліотеки поширюватимуться дописи юних вихованців «Школи журналістики».

ДЯКУЄМО ПАНУ ВІКТОРУ ЗА ЦІКАВУ РОЗПОВІДЬ ТА УЧАСТЬ В ОБРЯДОВОМУ ДІЙСТВІ! БІБЛІОТЕКА ВІТАЄ ВСІХ ЗІ СВЯТОМ ПОКРОВИ, З ДНЕМ ЗАХИСНИКА.

Презентація виставки картин МИКОЛИ ГОЛОВІНСЬКОГО

У бібліотеці проходить експозиція виставки картин жителя Корабельного району Миколи Олексійовича Головінського.

  До Дня художника відбулась презентація виставки картин МИКОЛИ ГОЛОВІНСЬКОГО під назвою «В ДУШІ І В СЕРЦІ РІДНИЙ КРАЙ» для користувачів бібліотеки. Роботи художника – це пейзажі Корабельного району.

  Микола Олексійович працював художником-оформлювачем у Палаці культури «Корабельний».

  Народився художник 17 лютого 1960 року у місті Жовтневому Миколаївської області (нині Корабельний район міста Миколаєва).

З дитинства дуже любив малювати природу. У 1976 році закінчив курси художників-оформлювачів при Миколаївському обласному будинку народної творчості.

   На виставці можна спостерігати роботи художника: «Біля Сіверсова маяка», «Стежками парку Дружба», «Центральний вхід до Богоявленського парку», «Акваторія яхт-клубу в Корабельному», «Місток через річку Вітовку», «Пляж Чайка», «Горизонти Південного Бугу», «Самотня яхта», «Очерет Богоявленського парку», «На галявині парку «Дружба», «Прибережний дуб».

БІБЛІОТЕКА ВІТАЄ МИКОЛУ ОЛЕКСІЙОВИЧА З ДНЕМ ХУДОЖНИКА, БАЖАЄМО ПОЗИТИВНИХ ЕМОЦІЙ, ГАРНОГО НАСТРОЮ ТА НАТХНЕННЯ У ТВОРЧІЙ ДІЯЛЬНОСТІ!

10 жовтня день художника України

   Образотворче мистецтво є однією з найдосконаліших форм діяльності, оскільки в художній палітрі кристалізується внутрішній світ людини, звучать кольори глибоких почуттів.

   У БІБЛІОТЕЦІ-ФІЛІЇ 18 ЦМБ ІМ. М.Л.КРОПИВНИЦЬКОГО проходять заняття юних художників Дитячої художньої школи. Навчає дітей викладач вищої категорії ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА МАРКИТАН.

БІБЛІОТЕКА ВІТАЄ ОЛЕНУ МИКОЛАЇВНУ З ДНЕМ ХУДОЖНИКА! БАЖАЄМО ТВОРЧОГО НАТХНЕННЯ ТА БЛАГОПОЛУЧЧЯ!