Медіавіконце «З МРІЄЮ ПРО МИР НА РІДНІЙ ЗЕМЛІ»

У бібліотеці відбувся захід, присвячений миру, про який український народ мріє уже 48 днів та ночей, наближаючи перемогу, тримаючись і роблячи все можливе і неможливе у ці страшні часи для нашої країни!

Медіавіконце — таку форму онлайн-заходів бібліотека використовує уже третій рік поспіль для учнів шкіл Корабельного району. Зараз наші діти сидять у підвалах та укриттях у різних регіонах України та знаходяться у інших країнах, вони намагаються навчатись дистанційно, а вчителі організовують навчання, не дивлячись ні на що, бо небайдужі їм їх учні і небайдуже їм, чи матиме підростаюче покоління освіту. Ми ж бібліотекарі намагаємось покращити навчальний процес наших улюблених читачів, влаштовуючи такого роду заходи.

Медіавіконце «З МРІЄЮ ПРО МИР НА РІДНІЙ ЗЕМЛІ», проходило на платформі Zoom з учнями 3-А класу Миколаївського ліцею 1 ім. Олега Ольжича. Ольга Радул — неймовірна, смілива вчителька 3-го «А» класу! Батьки учнів, ви суперові! Величезна подяка вам за допомогу своїм дітям у заході!

Захід відбувся після повітряної тревоги, адже відбувся і ми із задоволенням говорили про українських письменників і поетів, я познайомила дітей з миколаївськими дитячими письменниками та їх творами: Ангеліною Крихелі, Тетяною Свірською, Вірою Марущак, Інесою Завяловою, згадали та познайомились з українськими народними казками.

Маленькі розумники 3-го «А» читали напам’ять вірші Ліни Костенко та Анатолія Качана, які мені дуже сподобались і я вдячна їм за ці вірші і вдячна Ользі Вікторівні Радул та батькам учнів, які разом вивчають українську поезію, українську літературу!

Символ миру — білий голуб! Сьогодні ми всі разом виготовляли своїми руками «БІЛОКРИЛОГО ПТАХА МИРУ», організувавши дистанційний майстер-клас.

Всі дуже старались, бо дуже мріємо про мир на Україні, про мир на нашій рідній землі! Нас захищають наші рідні річки Південний Буг та Інгул, наше море, наше небо, наш степ, наші Збройні Сили України, в які ми віримо і молимось за них, наші найкраші Олександр Сєнкевич, Віталій Кім, Дмитро Марченко і всі хлопці тероборони! Всім їм ми низько вклоняємось до землі і віремо в перемогу!

Сьогодні прапор України майорить над бібліотекою, а білокрилий символ миру у дитячих руках оберігатиме тепер рідну землю і наближатиме до нас перемогу та мир!

Організували та провели захід та майстер-клас завідувачка бібліотеки Лілія Полковниченко та вчитель-методист Ольга Радул.

 

 

Мовознавча година «Мови нема без народу і народу без мови нема»

«Мова об’єднує. Бережімо, плекаймо та цінуймо її, адже мова — найважливіший національний скарб».

21 лютого ми відзначаємо Міжнародний День рідної мови.

У бібліотеці в цей день відбулась мовознавча година «Мови нема без народу і народу без мови нема», презентація виставки — інсталяції «У мові й минуле й майбуття. У ній народу суть і майбуття».

 До бібліотеки завітали поціновувачі української мови – здобувачі знань гуртка «ШКОЛИ ЖУРНАЛІСТИКИ» та керівниця Марія Борисівна Полупанова.

 Це учні загальноосвітніх закладів Корабельного району: Ліцею імені Олега Ольжича, Гуманітарної гімназії 3, Економічного ліцею номер 1.

Модераторкою заходу була завідувачка бібліотеки Лілія Полковниченко. Матеріали для виставки підібрала провідна бібліотекарка Надія Олексіївна Раманаускєнє, підбірка відеосюжетів Тетяни Анатоліївни Березнюк.

 В ході презентації виставки відбулась цікава розмова. Кожний із присутніх говорив про свою рідну мову, адже рідна мова, та якою вчила розмовляти в дитинстві матуся кожного з нас. Електронна презентація «Мова найважливіший скарб народу», цікаві міркування, ігри та  майстер-клас «Мій прапорець до Дня рідної мови». Зробивши прапорець, всі написали слова рідною мовою та різними мовами.

На захід завітала викладач української мови та літератури Миколаївського професійного ліцею будівництва та сфери послуг Лілія Олександрівна Крижова, яка привітала всіх зі святом та розповіла чудову легенду про українську мову.

 А на завершенні відбувся патріотичний флешмоб «Говори українською!»

 Наше спілкування між собою зрозумілою нам мовою має для нас величезне значення. Збереження і поширення рідних мов це зміцнення солідарності і розширення взаєморозуміння і діалогу, що особливо цінно для нас і нашої власної, сучасної культури і традицій.

БІБЛІОТЕКА ДЯКУЄ «ШКОЛІ ЖУРНАЛІСТИКИ» ЗА СПІЛКУВАННЯ ТА СПІВПРАЦЮ! ВІТАЄМО З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ РІДНОЇ МОВИ! БАЖАЄМО УСПІХІВ ТА ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!

Онлайн-вікторина «У рідному слові велика сила»

Мова – це душа народу,

а народ без мови не народ

В.Сосюра

Рідне слово – це невмируще джерело, з якого ми пізнаємо навколишній світ, свою родину, свій народ. Мова — то краса нашого життя, – наше майбутнє. Запрошуємо всіх, хто бажає перевірити свої знання, взяти участь у мовній онлайн-вікторині «У рідному слові велика сила».

Музей історії рідного краю поповнився новими експонатами

До бібліотеки завітали Голова громадської організації «Вітовщина» Всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю Ольга Миколаївна Сливка та представник М-Погорілівського первинного осередку осіб з інвалідністю Олександр Горун.

Мета візиту полягала в тому, щоб зафіксувати оригінали Вітовської символіки, які зберігаються у Музеї історії рідного краю, що у бібліотеці, для використання світлин у створенні нагрудних емблем Вітовщини.

В ході розмови були розглянуті питання, щодо організації виставок у бібліотеці  Вітовських майстрів народного мистецтва.

 Сьогодні Музей історії рідного краю поповнився новими експонатами, дякуючи Пану Олександру. Це старі облігації, купюри номіналом 100, 50, 25, 10 рублів часів СРСР, військова  форма прикордонних військ України, навушники радіозв’язку та статуетка янгола, яку Пан Олександр виготовив своїми руками.

Завідувачка бібліотеки Лілія Полковниченко провела екскурсію в Музеї історії рідного краю «ІСТОРИЧНИМИ СТОРІНКАМИ РІДНОГО КРАЮ», розповіла про архівні документи та експонати музею.

БІБЛІОТЕКА ДЯКУЄ ЗА ВІЗИТ ТА ЧУДОВІ ПОДАРУНКИ ДЛЯ МУЗЕЮ! СПОДІВАЄМОСЬ НА ПАРТНЕРСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ПОДАЛЬШУ СПІВПРАЦЮ.

Вітаємо з днем народження Творче об’єднання «Радуга»!

20 лютого виповнюється рік, як у бібліотеці створено Творче об’ єднання «Радуга».

Це активні, творчі літні люди, неймовірно талановиті: грають на музичних інструментах, співають, пишуть вірші та сценарії до вистав, самі виконують ролі,  займаються рукоділлям, малюють і неначе наздоганяють те, на що бракувало часу раніше.

Зустрічі творчого об’єднання проходять у Міжрайонному ресурсному центрі бібліотеки. Це репетиції до концертних програм, зустрічі з цікавими людьми, презентації творчих виставок та багато чого, на що здатні ці талановиті люди.

Керівницею творчого об’єднання «Радуга» є незвичайна жінка АЛЛА ДМИТРІВНА ВАЛЕЄВА. Ця жінка створила колектив та об’єднала талановиті души у прекрасну дружну команду.

 

Нещодавно у бібліотеці відбулась чудова подія, жінки організували концертну програму «Світом рухає кохання!», присвячену Дню всіх закоханих.

14 лютого на День Святого Валентина відбувся святковий захід «З любові починається життя, вона усе найкраще починає». Ведучою концертної програми та модераторкою заходу була завідувачка бібліотеки ЛІЛІЯ ПОЛКОВНИЧЕНКО , яка презентувала книжкову виставку «І квітне на землі кохання», що створили бібліотекарі. Також для жінок творчого об’єднання була презентована виставка витинанки та ляльок-ангелів «Паперове Різдво» чудової майстрині, зірки культури 2021 ОЛЕНИ МАРКИТАН , що експонується зараз у бібліотеці.

БІБЛІОТЕКА ВІТАЄ З РІЧНИЦЕЮ ЧЛЕНІВ ТВОРЧОГО ОБ’ЄДНАННЯ «РАДУГА»! БАЖАЄМО НАТХНЕННЯ, ВТІЛЕННЯ ВСІХ ЦІКАВИХ ІДЕЙ, ПРОЦВІТАННЯ, МІЦНОЇ ДРУЖБИ ТА ЧУДОВОЇ СПІВПРАЦІ!

Запрошення на презентацію книги Валерія Коби «Борщ з бичками»

ДЯКУЄМО ВАЛЕРІЮ КОБІ ТА ІРИНІ ГУДИМ ЗА ЗАПРОШЕННЯ НА ПРЕЗЕНТАЦІЮ КНИГИ «БОРЩ З БИЧКАМИ», ЩО ВІДБУЛАСЬ У ЦЕНТРАЛЬНІЙ БІБЛІОТЕЦІ ІМЕНІ МАРКА КРОПИВНИЦЬКОГО.

У кожного своя історія, своя батьківщина. Ця книга –історія Богоявленського, всіх, хто народився і виріс в цьому незвичайному краю.

812 сторінок фундоментальної праці. «Борщ з бичками» – це народна історія, давня та сучасна історія Північного Причорномор’я, історія Вітовсько-Богоявленського краю. Ця книга присвячена історії виникнення, становлення та розвитку Вітовки, Богоявленського, Жовтневого на території сучасного Корабельного району міста Миколаєва. Це історичні факти, архівні документи, мапи, світлини, розповіді спогадів, записаних автором зі слів старожилів, місцевих звичаїв, діалектів, статистичні відомості.

Ця книга – величезна робота істориків, дослідників, краєзнавців, бібліотекарів, всіх, кому не байдужа історія рідного краю. Ця книга – неоціненний подарунок всім жителям Вітовщини, Корабельного району міста Миколаєва.

Словами видавчині ІРИНИ ГУДИМ, дуже добре сказаними про книгу на презентації: «Відкрийте і вас просто вже не відтягнеш. Ми такий «борщик зварили», який точно не залишить байдужим жодного читача. Це смачно і корисно. Це залишиться назавжди. Книга, яка потрібна тим, хто живе сьогодні. Видання важливе тим, хто є героями книги. І точно буде вкрай необхідним молодому поколінню». Величезна подяка Ірині Олександрівні за видання цієї чудової книги про наш край!

10 років життя автор присвятив підготовці й збору матеріалу для книги. ВАЛЕРІЙ КОБА дякує в книзі  всім, завдяки кому вона з’явилась, адже близько ста людей допомагали в процесі створення книги.

 «Ми ніколи не зможемо дізнатися про наше минуле всієї правди: у кожного вона своя. Проте, нам ніхто не заборонить її шукати, зберігаючи для нащадків найцінніше, що є у кожного народу,– його історичну пам’ять». Ці слова Валерія Коби.                

Автор повідомив, що зараз він разом з видавцем Іриною Гудим працюють над створенням наступної книги –другим, доповненим виданням. Книга також буде  вміщатиме інформацію про села Вітовщини: Лимани, Лупарево та інші.

На презентації  була представлена виставка «Сучасний Корабельний очима мандрівника». Графічні краєвиди Анатолія Крутікова. Анатолій Васильович малював краєвиди місцевості Богоявленського краю, які стали ілюстраціями до розділів книги. Валерій Коба запропонував зберігати оригінали картин у Бібліотека-філія 18 ЦМБ ім. Кропивницького м. Миколаєва , та зробити їх експозицію для всіх жителів району та відвідувачів бібліотеки.

Автор видав власним коштом сто примірників цієї книги.

ЩИРА ПОДЯКА ВАЛЕРІЮ БОРИСОВИЧУ ЗА КНИГУ,  ПОДАРОВАНУ МЕНІ ТА БІБЛІОТЕЦІ,  ЗА УВАГУ ТА  БЕЗЦІННИЙ ПОДАРУНОК ЖИТЕЛЯМ КОРАБЕЛЬНОГО РАЙОНУ, ЗА ІСТОРИЧНУ ЕНЦИКЛОПЕДІЮ ДЛЯ НАЩАДКІВ.

                           Лілія Полковниченко

Екскурсія до Миколаївського академічного театру ляльок

18 лютого я потрапила у дивовижний світ театру ляльок. Це окремий світ, в якому всі роблять свою справу, не помічаючи, що вони чарівники і творять справжні дива для дітей та дорослих. А потрапила я в театр, дякуючи працівнику театру ТОРПАКОВУ СЕРГІЮ ЄВГЕНІЙОВИЧУ (він є членом Національної спілки журналістів України, має неабияку професію —  електроосвітлювач і спеціаліст по ремонту сценічного обладнання у Миколаївському академічному обласному театрі ляльок).

 Пан Сергій показав мені весь театр, організувавши для мене, сказати цікаву, нічого не сказати, мабуть неперевершено чудову та цікаву екскурсію. Ми завітали до майстерні Сергія Євгенійовича,  де зберігаються різні театральні чарівництва та пристрої для світла, ми побували за кулісами після вистави, у залі, у художників-декораторів, у майстра Ігоря Володимировича Філіпського, у костюмерній кімнаті, бачила костюм «Хануми» і ростових ляльок, побували в операторській, де відбувається подача світла на сцену та керівництво звуком, в театральній студії звукозапису. Мені випала змога побувати на здачі вистави перед прем’єрою, вистава називається «Цирк братця Кролика» за казками Дядюшки Римуса, на яку також запросили дітей школи «Гіпаніс». Я побачила чудові зимові декорації, які світились і рухались неначе живі. Я зрозуміла, що спілкуюсь з чудовими, неймовірно талановитими людьми, професіоналами вищого класу!

 Дуже приємно було познайомитись з ОЛЕНОЮ ВІКТОРІВНОЮ АНТОНОВОЮ, завідувачкою літературно-художньої частини театру,  талановитою актрисою, ведучою програм для дітей та дорослих.

Ми обговорити можливості співпраці, проведення театральних виїзних заходів для дітей та дорослих, майстер-класів у нашій бібліотеці, домовились на початок квітня.   

 І на завершення хочу щиро подякувати Сергію Євгенійовичу за неперевершено цікаву зустріч у театрі ляльок! Сподіваюсь на Вашу авторську зустріч з читачами нашої бібліотеки.

ЩИРО ДЯКУЮ ЗА ЕКСКУРСІЮ!

ДЯКУЮ ЗА СПІВПРАЦЮ!

БАЖАЮ ВСІМ ТАЛАНОВИТИМ ПРАЦІВНИКАМ ТЕАТРУ ЗДІЙСНЕННЯ ТА ВТІЛЕННЯ МРІЙ ТА ГАРНИХ ІДЕЙ!

ДО ЗУСТРІЧІ У БІБЛІОТЕЦІ!

Лілія Полковниченко

Зустріч з цікавою людиною

 12 лютого у бібліотеці відбулась зустріч з цікавою людиною ТОРПАКОВИМ СЕРГІЄМ ЄВГЕНІЙОВИЧЕМ.

Пан Сергій є членом Національної спілки журналістів України, працює у Миколаївському академічному обласному театрі ляльок, він має неабияку професію —  електроосвітлювач і спеціаліст по ремонту сценічного обладнання театру.

 Темою для розмови стала тема життя та творчості Олександра Сергійович Пушкіна — російського поета, лірика, драматурга, казкаря, який першим наважився ввести народну російську мову на сторінки «високої літератури». Адже 10 лютого день смерті російського поета і зустріч, була присвячена «ПАМ’ЯТІ ПУШКІНА».

 Сергій Євгенійович розповідав  різні цікаві факти із життя Пушкіна, про створення віршів поета, про пам’ятник Пушкіна у Миколаєві. У центрі уваги поет, як історія власного народу,  призначення і місія покоління, до якого належав сам поет.

Цікаво було познайомитись з Сергієм Євгенійовичем — людиною, яка має понад 20 професій, є організатором  створення одної із перших дискотеки у місті, має досвід роботи журналіста, працював у Контактному центрі Миколаївської області «Гаряча лінія».

 На зустрічі були присутні члени Творчого об’єднання «Радуга», керівниця Алла Дмитрівна Валеєва. Модераторка заходу — завідувачка бібліотеки Лілія Полковниченко, яка презентувала книжкову виставку «Наш Пушкін», вона містить  матеріали про творчість поета та унікальні альбоми із зібраними вирізками з газет та журналів 80-х років про життя та творчий шлях поета. Альбоми бібліотека отримала вдар від читачів і зараз вони зберігаються у Музеї історії рідного краю. Створила книжкову виставку Надія Олексіївна Раманаускєнє.

ДЯКУЄМО СЕРГІЮ ЄВГЕНІЙОВИЧУ ЗА ЦІКАВЕ СПІЛКУВАННЯ ТА РОЗПОВІДЬ! СПОДІВАЄМОСЬ НА НАСТУПНУ ЗУСТРІЧ У БІБЛІОТЕЦІ!

Майстер-клас «Твоя і моя валентинка»

У бібліотеці в рамках МЕДІАВІКОНЦЯ відбувся МАЙСТЕР-КЛАС «ТВОЯ І МОЯ ВАЛЕНТИНКА» у форматі онлайн на платформі Zoom.

   Модераторка заходу – завідувача бібліотеки ЛІЛІЯ ПОЛКОВНИЧЕНКО.

Активні користувачі бібліотеки, чудові хлопчики та дівчата 3-А класу Миколаївського ліцею ім. Олега Ольжича разом з батьками та вчителем-методистом ліцею ОЛЬГОЮ ВІКТОРІВНОЮ РАДУЛ виготовляли валентинки у форматі 3-D.

«Валентинки» — символічні листівки у формі сердечок, які містять побажання та признання в коханні, найчастіше у віршованій формі.

На майстер-класі відбулась дискусія, учні давали відповіді на запитання, говорили про свято.

  

День Святого Валентина іменують Днем усіх закоханих. Свято  активно відзначається молоддю щорічно 14 лютого. День Валентина прийшов до нас з-за кордону і дуже скоро став одним з найпопулярніших молодіжних свят.

Достовірних даних про те, де саме зародилася традиція святкування немає, одні вважають батьківщиною знаменного дня Англію, інші Францію. За переказами,  День Святого Валентина вшановує великомученика Валентина — священика, який всупереч наказу імператора Клавдія ІІ, що забороняв молодим чоловікам мати сім’ю, таємно вінчав закоханих.

Маленькі розумники разом зі своїми мамами та бабусями створювали своїми руками неймовірні валентинки, які вони мають змогу  подарувати  рідним.       

Валентинки вийшли просто неперевершені!

ДЯКУЄМО ВСІМ ЗА СТАРАННЯ, ЗА ДРУЖБУ ТА СПІВПРАЦЮ!

ВІТАЄМО ЗІ СВЯТОМ ВАЛЕНТИНА! БАЖАЄМО ГАРНОГО НАСТРОЮ ТА ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!

Міжнародний день дарування книг

До бібліотеки із подарунком завітав ОЛЕГ ГЕОРГІЙОВИЧ МАТІЮК,  керівник Конструкторського відділу системи радіозв’язку і навігації на суднах річкового і морського флоту, член «Вітовського українського товариства», член «Просвіти».

   Пан Олег привіз подарунок для бібліотеки із міста Києва — книгу  ВАСИЛЯ АНДРІЙОВИЧА ШЕНДЕРОВСЬКОГО «НЕХАЙ НЕ ГАСНЕ СВІТ НАУКИ» (книга четверта) із підписом  «Колективу бібліотеки в м. Миколаєві від автора 08.02.2022 р.»  Книга видана у місті Києві Видавничим домом «Простір» у 2017 році.

   Відбулась телефонна розмова завідувачки бібліотеки ЛІЛІЇ ПОЛКОВНИЧЕНКО з автори книги ВАСИЛЕМ  ШЕНДОРОВСЬКИМ.  Пан Василь розповів, що на сьогоднішній день цю книгу має тепер тільки наша бібліотека у Миколаєві. Книжка містить 30 нарисів про талановитих, але маловідомих вчених — представників природничих та гуманітарних наук, життя і діяльність яких пов’язані з Україною. Багатьох з них привласнили інші народи та мало знані й донині.

 Розмова йшла про бажану зустріч у нашій бібліотеці та про авторську виставку  «Трагічні скрижалі української науки», матеріали виставки подані у книзі. Виставку автор створив на основі нарисів про славетних науковців та культурних діячів, уміщених у чотирьох книгах «Нехай не гасне світ науки». Матеріали розповідають про науковців розстріляних або замучених у концентраційних таборах, а також про тих, хто змушений був поневірятись по світах. У книзі наведено перелік тих вчених, діяльність яких потребує, на думку автора, глибокого дослідження, а їхній доробок — повернення до скарбниці світової науки. Книга починається словами Тараса Шевченка «От де, люде, наша слава, слава України!»

БІБЛІОТЕКА ВДЯЧНА АВТОРУ ЗА ЦІННИЙ ПОДАРУНОК!

 До Міжнародного Дня дарування книг ОЛЕГ ГЕОРГІЙОВИЧ  МАТІЮК подарував бібліотеці і підшивку примірників газети «ДЕНЬ».

БІБЛІОТЕКА ДЯКУЄ ПАНУ ОЛЕГУ ЗА ЦІННІ ПОДАРУНКИ! ДЯКУЄМО ЗА ДРУЖБУ, ДЯКУЄМО ЗА СПІВПРАЦЮ! БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я ТА ВСЬОГО НАЙКРАШОГО!

  Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day) – це добровільна ініціатива, започаткована у 2012 році американкою Еммі Бродмур. Вона спрямована на підвищення інтересу та доступу до книг і бібліотек.

https://blog.liga.net/user/vkruhlov/article/43298

    Мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу – бібліотеці, другу, членам родини. Вважається, що у цей день мають об’єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання.