Авторський навчальний курс «НІЖНИЙ ДОТИК»

30 років членства в Національній спілці майстрів народного мистецтва України нашого земляка Сергія Глушка

Сергій Володимирович Глушко народився в селі Лупареве Жовтневого району Миколаївської області 27 липня 1963 року. Корінням родина Глушків з Градіжська Глобинського району, що на Полтавщині.

Сергій пригадує, що почав малювати ще в дошкільні роки. Тяга до малювання так і залишилась на все життя. В 1989 році закінчив дворічні курси художників-оформлювачів при Миколаївському науково-методичному центрі.

Ще в дитинстві, знайдені на крутих берегах ріки, черепки розбитого античного посуду, справили велике враження на малого хлопчика. Мрію про гончарство підсвідомо носив до 1985 року. Поштовх до творчої праці дав тогочасний голова сільської ради с. Лимани Колловіні Роберт Жеванович. А починав молодий майстер з допомогою книги В. О. Рєзцова «При гончарному крузі», сам виготовив своє перше гончарне колесо. В Лупарівській школі попросив на деякий час муфельну піч. Так почалось гончарство, реалізація дитячої мрії.

Сергій Володимирович з особливою теплотою і вдячністю розповідає про головного інженера комунгоспу при Лиманівській сільраді Єршова Володимира Олександровича. Протягом тривалого часу Володимир Олександрович постійно підтримував молодого майстра, спонсорував його.

  В 1991 році Малина Валерій Васильович від імені Національної спілки майстрів народного мистецтва запропонував гончареві організувати до 5-ти річного ювілею Спілки виставку, після якої він був визнаний народним майстром та прийнятий до товариства митців рішенням головного офісу в Києві.

Далі доля пов’язує митця з «Інститутом історії та права» при Миколаївському державному університеті імені Сухомлинського. У 2002 році відкривається гурток- творча майстерня, який очолює Глушко С.В.

З 1991 року постійний учасник обласних виставок майстрів народного мистецтва. З 2016 р. митець проводить майстер-класи у бібліотеці для дорослих №18, передає свої знання та вміння молоді свого рідного села в гончарному гуртку, де відроджує прадавні українські гончарні техніки.

Сергій учасник і лауреат виставок народної творчості області та міста Миколаєва.

Для його  творчості  характерні витончені форми. Роботи покриті   рідкими   ангобами; дотримується грецького стилю у техніці обпалу.

Проводить експерименти з відновлення керамічних технологій античності.   Серед творів — глечики, набори для вина, дзбани, вази, баньки.

Творчості митця притаманна глибока любов до степового українського Побужжя, до країни — України, до рідної мови, до витоків народної творчості, до античних джерел, які поряд.

Для нього давно зрозуміла річ — триматися свого коріння. Звідси черпає енергію для повсякденної творчої роботи та вірить в те, що попереду на нього чекають нові відкриття та звершення. Стаття про творчі досягнення нашого талановитого земляка Сергія Глушка навіки увійшла до багатотомного енциклопедичного видання «Енциклопедія сучасної України».

В планах на майбутнє — робота на благо місцевої територіальної громади над відродженням народних промислів, традицій та обрядів, виховання юних лупарівських гончарів та створення позитивного образу українського села для розвитку сільського туризму.      

Бажаємо успіхів цій яскравій і талановитій людині. З днем народження!

Подарунки музею

Музей історії рідного краю у бібліотеці сьогодні поповнився новими експонатами, дякуючи Наталії Акуленко.

   Наталія займається декоративно — ужитковим мистецтвом, знається на травах. Сьогодні ми дякуємо Наталії за подарунки матінки-природи Вітовщини: колосся пшениці, льон, купальський вінок, сплетений з польових квітів, невеличка ваза зі справжньої Вітовської глини без додавання домішків. Ручка античної амфори, знайдена на селі Станіславі (Херсонщина) та Псалтир Свято-Успенської Почаївської Лаври, тексти надруковані старослов’янськими літерами.

   Цікава бесіда, екскурсія в музеї від Лілії Полковниченко та фотосесія з Татяною Березнюк та Юрієм Криничар Шевченко.

   Не випадково, що предмети старожитностей, вивчення живої та неживої природи рідного краю знову набувають популярності, бо, мабуть таки згадали люди, що кожна смужка на українській вишиванці містить захисний код роду, що слугує людині оберегом, що кожна жива квітка несе в собі енергетику місцевості і цілющу силу рідної землі.

   Щиро дякуємо Наталії за подарунки для бібліотечного музею історії рідного краю.

Дякуємо за спілкування!

Дякуємо за дружбу!

Дякуємо за співпрацю!

Авторський навчальний експрес-курс «Таврійський розпис: триптих кольорів у сучасному мистецтві»

У БІБЛІОТЕЦІ-ФІЛІАЛІ №18 ЦБС ДЛЯ ДОРОСЛИХ М. МИКОЛАЄВА З 7 СЕРПНЯ БУДУТЬ ПРОХОДИТИ БЕЗКОШТОВНІ КУРСИ ДЛЯ ДОРОСЛИХ.

Центр освіти дорослих разом із партнерами в контексті проєкту «Миколаїв: місто, яке навчається і навчає» розпочинає набір на авторський навчальний експрес-курс «Таврійський розпис: триптих кольорів у сучасному мистецтві», що покликаний допомогти творчим особистостям оволодіти мистецтвом етнічного миколаївського розпису та згодом ефективно використовувати набуті знання на практиці: в повсякденному житті, на роботі й не тільки. Окрім цього він допоможе реалізувати дитячі мрії, оновити дизайн своєї оселі, створити безліч неймовірних речей для себе та близьких! Для власного милування чи в подарунок – обирати вам!

Тренер/викладач курсу Паранюк Любов – творча та креативна особистість, спеціаліст із розпису, художник.

Час проведення: щосуботи (початок о 15:00).

Місце проведення: бібліотека для дорослих №18 (м.Миколаїв, просп.Корабелів, 12).

Кількість занять – 8 (10).

Тривалість занять: 3 години (15:00-18:00) з кавою-брейк.

Орієнтовний початок занять: 07 серпня (субота).

Що потрібно для ефективного навчання та успішних результатів?

1. Мотивація та бажання оволодіти таврійським розписом.

2. Систематичне відвідування занять.

3. Виконання випускної роботи.

Участь — безкоштовна! Усі учасники будуть забезпечені усім необхідним для плідного навчання. Та кількість місць обмежена, тож поспішайте!

Посилання на реєстрацію: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfgI4Diz6IjqtIkWsnh_r1uvLLHwmrBnyKWXB5wK7SyYVwSdA/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0&fbclid=IwAR16Hd7uYeB5xEtLK9vKGFD3cTDyRn3f2mWUijcwIBc_QZBXYDd45HbvXcI

Курс реалізується ГО «Клуб сталого розвитку «Південна ініціатива»» у партнерстві з #DVVInternationalUkraine, Миколаївською міською радою, Агенція розвитку Миколаєва.

Заняття в рамках проєкту «Миколаїв: місто, яке навчається і навчає»

У суспільстві панує думка, що у бібліотеках бібліотекарі просто видають і приймають книжки, реєструють користувачів. На цьому їхня діяльність нібито обмежується. Насправді ж це не так – сучасні бібліотеки прагнуть бути справжніми центрами культурного життя громади. Чим ще, окрім видачі книжок, займаються її працівники та як бібліотеки можуть бути корисними громаді.

   Сучасні бібліотеки виконують важливу функцію суспільного центру й тим самим створюють альтернативу вільним просторам.

    Зараз на базі бібліотеки проходять заняття в рамках проекту «Миколаїв: місто, яке навчається і навчає», який реалізує Центр  освіти дорослих разом з партнерами.

    Авторський навчальний курс «Ніжний дотик», що покликаний допомогти творчим особистостям оволодіти мистецтвом в’язання пальцями.

   Тренер курсу Шевчук Аліна – дівчина, що має неабиякий хист до в’язання, творча та креативна особистість, засновниця бренду «Павутинка».

     У бібліотеці працює Міжрайонний ресурсний центр. Сьогодні у приміщенні центру створена «Гончарна майстерня», де відбувається навчання гончарній справі майбутніх тренерів.

     Майстриня Оксана Томчук — цілеспрямована, надихаюча, витримана та дуже талановита тренерка.

    Організатори навчальних курсів Руслана Сікаленко та Надія Праженко.

    Курси реалізуються ГО «Клуб сталого розвитку «Південна ініціатива» у партнерстві з #DVVInternationalUkraine  Миколаївською міською радою, Агенцією розвитку Миколаєва.

    Наша бібліотека на сьогодні є найбільш доступним безкоштовним культурним закладом для місцевої громади та виконує чимало місій. Це своєрідний довідковий, інформаційний та освітній центр, місце реабілітації соціально незахищеного суспільства, а ще — центр якісного проведення дозвілля мешканців Корабельного району, міста, Вітовщини.

Вебінар «Інтерактив в онлайні: сервіси для опитувань і тестувань (Mentimater, Vevox, Kahoot, AnsverGarden)»

«У Вас є 60 секунд, щоб привернути увагу слухачів, викликати їхню довіру, зорієнтувати їх у Вашій темі і мотивувати їх слухати»

                                                                         Дарлін Прайс

20 липня на сайті «Дистанційної Академії»  відбувся вебінар «Інтерактив в онлайні: сервіси для опитувань і тестувань (Mentimater, Vevox, Kahoot, AnsverGarden)».

Вебінар проходив на платформі Ютуб-каналу.

   Бібліотекарі теж взяли участь у вебінарі.

  Учасникі ознайомились з використанням всього спектру можливостей платформ інтерактивних онлайн-вікторин як цифрових інструментів навчання в освітній і бібліотечній діяльності.

   Були розглянуті види залучення авдиторії під час онлайн-заходів, інструменти для організації  в онлайні, можливості сервісу Mentimeter, Можливості сервісу Vevox,

Kahoot, як платформа цифрового навчання,

Хмара ключових слів в сервісі AnsverGarden.

   Спікерка  вебінару — Вірютіна Катерина Миколаївна – завідувачка сектором інноватики та професійного розвитку відділу науково-методичної роботи

ХДНБ ім. В. Г. Короленка, координаторка і тренерка «Школи бібліотечного

журналіста»; дизайнерка дайджесту бібліотечних інновацій «БібліоSpace»;

адміністраторка блогу «Школа бібліотечного журналіста» тьюторка та спікерка дистанційних курсів «Бібліотека у цифровому середовищі. Кросплатформні сервіси та кросмедійний контент», «Журналістика в школі/бібліотеці: базові навички»; менторка прес-клубів бібліотек проєкту «ПУЛЬС» (IREX/АМУ) (2019 — 2020).

   Навчання проходило у форматі «запитання — відповідь» у чаті учасників вебінару. Дякуємо Катерині Вірютіній за цікаву інформацію та ознайомлення з навичками залучення до активного онлайн  спілкування аудиторій.

«Ніжний дотик» — нова майстерня у бібліотеці

17 липня стартувала нова програма Центру освіти дорослих — авторський навчальний курс «Ніжний дотик», що покликаний допомогти творчим особистостям оволодіти мистецтвом в’язання пальцями та згодом мати додатковий заробіток. Окрім цього він допоможе оновити текстиль своєї оселі та виготовити різні в’язані пухнасті речі для своєї родини.

   Тренер курсу Шевчук Аліна – дівчина, що має неабиякий хист до в’язання, творча та креативна особистість, засновниця бренду «Павутинка».

    Сьогодні учасниками навчального курсу стали дорослі різного віку з міста Миколаєва та сел Лимани, Лупарево, Галицинівка. Всі оволодіють новим видом прикладного мистецтва — треба буде зробити випускну роботу у вигляді невеличкого пліду із «пухнастих ниточок з вушками».

   Всі старанно працювали! Дякуємо тренерці Аліні за роз’яснення та навчання цій чудовій справі, а також дякуємо Надії Пряженко  за надання можливості взяти участь у цьому цікавому навчальному курсі всім, хто бажав навчатись.

    Заняття проходять у Міжрайонному ресурсному центрі бібліотеки, де сьогодні відбулось навчання і гончарній справі, дякуючи  майстрині Оксані Томчук та методисту проєкту «Миколаїв, який навчається і навчає» Руслана Сікаленко.

Курс реалізується ГО «Клуб сталого розвитку «Південна ініціатива» у партнерстві з #DVVInternationalUkraine.

БІБЛІОТЕКА БАЖАЄ ВСІМ УЧАСНИКАМ УСПІШНОГО НАВЧАННЯ ТА ГАРНИХ РЕЗУЛЬТАТІВ І ВРАЖЕНЬ ВІД СВОЄЇ РОБОТИ!

Обговорення нового туристичного проєкту «Велике князівство Вітовта»

Зустріч з керівницею Міжнародної  Академії Козацтва Миколаєва відбулась 14 липня у бібліотеці. Голова Вітовського українського товариства Віктор Мних та завідувачка бібліотеки Лілія Полковниченко обговорили з Людмилою Корух питання, щодо підтримки проєкту, який реалізується  МГО «МІЖНАРОДНА АКАДЕМІЯ КОЗАЦТВА» (Україна, Київ, Миколаїв). Проєкт набуває туристичного, культурно-мистецького та історичного формату. У світі туристична індустрія вважається однією з найпривабливіших галузей. Культурний туризм є одним з основних засобів пізнання власної країни, сприяє формуванню гордості за її культурні надбання. 

    Туристичний проєкт «Велике  князівство Вітовта» (розважальний парк) в районі Темводу міста Миколаєва, який стане Центром культури та історії північного Причорномор’я. Проєктом планується побудувати споруду у вигляді замку, який поєднує в собі функції фортеці та палацу, буде виконаний у готичному стилі,  намагатиметься відтворити історичну правдивість, відобразити життя та побут давніх містян, вуличну мережу Городища Вітовта поселення козаків ХІІІ — ХVІІІ століть.

На березі річки Інгулу планується створити судноверф з будівництва козацьких чайок, яка відновить колишню славу нашого корабельного краю та надасть змогу проведенню екскурсійних програм «Чумацький торговий шлях» та багато іншого.

Також  Людмила Корух  побувала в музеї історії рідного краю, що створений при бібліотеці. Віктор Мних  розповів про історичні надбання музею та про давні часи існування Вітовки.  Лілія Полковниченко  провела екскурсію по бібліотеці, розповіла про коворкінг «Дерево роду і краю» та про створення музею. Сподобалась комфортна досугова зона для читацьких родин, а також  Гончарна студія «Дотик», що нещодавно створена у бібліотеці.

Нових зустрічей та подальшої співпраці!

Безкоштовні курси для дорослих: навчальний курс «Ніжний дотик»

У БІБЛІОТЕЦІ-ФІЛІАЛІ 18 ЦБС ДЛЯ ДОРОСЛИХ М. МИКОЛАЄВА З 17 ЛИПНЯ БУДУТЬ ПРОХОДИТИ БЕЗКОШТОВНІ КУРСИ ДЛЯ ДОРОСЛИХ.

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ МОЖНА ЗА ПОСИЛАННЯМ:

Центр освіти дорослих розпочинає набір на авторський навчальний курс «Ніжний дотик», що покликаний допомогти творчим особистостям оволодіти мистецтвом в’язання пальцями та згодом мати додатковий заробіток. Окрім цього він допоможе оновити текстиль своєї оселі, підготуватися до осінніх холодів та створити безліч неймовірних речей для близьких! Для власного милування чи в подарунок – обирати вам!

Тренер курсу Шевчук Аліна – творча та креативна особистість, засновниця бренду «Павутинка».

Час проведення: щосуботи (початок о 10:00).

Місце проведення: бібліотека для дорослих № 18 (м.Миколаїв, проспект Корабелів, 12).

Кількість занять – 6.

Тривалість занять: 5 годин (10:00-15:00).

Орієнтовний початок занять: 17 липня (субота).

Що потрібно для ефективного навчання та успішних результатів?

1. Мотивація та бажання оволодіти новим видом прикладного мистецтва.

2. Систематичне відвідування занять.

3. Виконання випускної роботи.

Кількість учасників обмежена. Про відбір у групу бажаючих повідомлять додатково.

Курс реалізується ГО «Клуб сталого розвитку «Південна ініціатива»» у партнерстві з #DVVInternationalUkraine.

Бібліотека отримала в дар журнал «Нива»

Музей історії рідного краю та старожитностей, що зараз створений при бібліотеці , приймає подарунки та поповнюється матеріалами та  старовинними експонатами для своїх нових експозицій та тих, що вже створені і чекають на відвідувачів уже зараз та після урочистого відкриття музею, яке відбудеться в серпні.

  Приємно було отримати старий примірник журналу «НИВА» від вчительки школи 33 Лісачової Надії Федорівни. Журнал 1914 року видання, датований 6-м вересня, номер 36.  Надії Федорівні цей журнал дістався у спадок від батька Федора Мокрицького — який мешкав у місті Миколаєві, а потім переїхав із сім’єю до Корабельного району.

   З 8 липня по 14 липня у бібліотеці оголошено тиждень, присвячений Дню родини в Україні. Читацькі та класні родини шкіл завжди беруть активну участь у заходах бібліотеки. Журналу, який сьогодні бібліотека отримала в дар — 107 років. Видавався журнал «НИВА» 48 років поспіль, представлений саме, як журнал для сімейного читання з кінця 1869 року по вересень 1918 року у видавництві А. Ф. Маркса в Петербурзі, був орієнтований на широке коло читачів.

   У виданні публікувалися літературні твори, історичні, науково-популярні та різні ювілейні нариси, репродукції і гравюри картин сучасних художників. Матеріали політичного і суспільного змісту давалися в «добромисному» дусі і супроводжувалися численними ілюстраціями — до початку XX століття зазвичай гравюрами, потім фотографічними оглядами.

   Сторінки видань «Ниви», включаючи журнал і додатки, мали наскрізну нумерацію для подальшого брошурування річних комплектів, обкладинки до яких розсилалися редакцією. Таким чином, журнал номер один мав сторінку 1, а журнал номер 51 або 52 (останній в році) — сторінку 1200. На подарованому журналі стоїть сторінка 699. Знайдено декілька видань журналу, що представлені в Вікіпедії : примірник журналу «НИВА» 1914 року видання, номер 34 за 23 серпня, наш журнал  датований 6-м вересня номер 36.

Дякуємо Надії Лісачовій за прекрасний подарунок, сподіваємось, що екскурсія в музеї була цікавою, дякуємо за збереження та популяризацію національної культури та спадщини, дякуємо за співпрацю.

   Перебуваючи в нашому бібліотечному музеї історії рідного краю, можна побачити минуле під кутом особистих вражень і зрозуміти, що ніяка сила не спроможна викреслити або позбавити нас, своєї, Богом даної землі, свого спадку, своєї самобутньої історії та людей, яким з Божого благословення творити мир і добро.